BURAK SEYMAN HAKKINDA

1995 Isparta doğumluyum, ilk ve ortaöğretimi Isparta’da tamamladım.

2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘ne kayıt olmak üniversite hayatımın başlangıcı oldu. 2013-2014 öğretim yılında Hacettepe Üniversitesi YDYO’da isteğe bağlı İngilizce hazırlık eğitimi aldım. 2014 yılında Hukuk Fakültesi’ndeki eğitimime başladım. Buradaki eğitimimi üç sene/altı dönem içerisinde, mezuniyet ortalamalarına göre en başarılı beşinci öğrenci olarak ve şeref öğrencisi unvanıyla 2017 yılında tamamladım.

Geçirmiş olduğum üniversite hayatım boyunca birçok farklı topluluk ve kulübün çalışmalarında yer aldım. ODTÜ’de, Bilkent Üniversitesi’nde ve Hacettepe Üniversitesi’nde; hukuk, teknoloji ve girişimcilik ile ilgili düzenlenen birçok etkinliğe dinleyici/izleyici olarak katıldım. Bunların yanında bazı programlarda panelist olarak konuşmalar yaptım.

2014 yılında girişimcilik, markalaşma ve inovasyon gibi ilgi duyduğum alanlarda kendimi geliştirmek için Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Yönetimi bölümüne başladım. Buradaki eğitimimi yüksek onur öğrencisi unvanıyla 2016 yılında tamamladım.

Üniversite öğreniminin yanısıra diğer eğitim kurumlarından farklı konularda sertifikalı eğitimler de aldım. Bu eğitimler iletişim teknikleri, diksiyon, sanat tarihi, yaratıcı yazarlık, inovasyon, liderlik, zaman yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği gibi birçok farklı alanı kapsıyor. Özel ilgi alanım olan girişimcilik üzerine üç farklı kurumun düzenlediği sertifikalı eğitimlere katıldım. Bunların dışında 2016 yılında, Dublin/İrlanda’da toplam 10 hafta süren bir İngilizce eğitim programına katıldım.

Öğrenim hayatıma hâlen Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri lisans ve Hacettepe Üniversitesi Bilişim Hukuku yüksek lisans öğrencisi olarak devam ediyorum. Eğitim süresince edineceğim yeni bilgi ve becerilerle hukuk alanında bilişim teknolojilerini daha verimli kullanmayı hedefliyorum.

2018 yılının Temmuz ayında Ankara Barosu’na bağlı olarak sürdürdüğüm yasal avukatlık stajımı tamamladım. Güncel olarak elektronik ticaret odaklı kişisel girişimlerim üzerinde çalışıyorum.

Bu siteyi n­­­eden kurduğumu ve sitenin neleri içereceğini şurada açıkladım: Açılış Konuşması