Hukuk zihin haritaları ile ilgili temel bilgilendirme için buraya tıklayın

ŞİRKETLER – ORTAKLIKLAR HUKUKU ZİHİN HARİTALARI *

TURKUAZ VE BÜYÜK yazılan isimlerin üzerine tıklayarak zihin haritalarını görüntüleyebilir, yüksek kalite için indirebilirsiniz:

  • 01- ADİ ŞİRKET İçindekiler: Adi Ortaklık Sözleşmesi – Kâr ve Zarar – Adi Ortaklık ile Dernekler ve Vakıfların Karşılaştırılması – Ortaklığın Kararları – Yönetimin Kapsamı (Olağan/Olağanüstü İşler Ayrımı, Temsil, Yapılan Giderler ve İşler, Yönetim Yetkisinin Kaldırılması ve Sınırlanması – Ortaklık İşlerini İnceleme) – Ortaklık Yapısındaki Değişiklikler (Yeni Ortak Alımı ve Alt Katılım – Adi Ortaklıkta Çıkma ve Çıkarılma)
  • 02- ADİ ORTAKLIĞIN UNSURLARI İçindekiler: Ortak Unsuru, Sözleme Unsuru, Sermaye Unsuru ve diğer şirketlerle kıyaslanması – Ortak Amaç Unsuru – Affectio Socieatis Unsuru
  • 03- KOLLEKTİF ŞİRKETLER İçindekiler: Ticaret Unvanı – Ortakların Sorumluluğu – Şirket Sözleşmesi – Sermayenin Oluşturulması – Tüzel Kişiliğin Kazanılması – Ortaklığın Yönetimi – Kâr ve Zararın Paylaşımı – Ortaklar Kurulunun Yapılması

Haritaların düzenlenmesine ilişkin taleplerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

BÜTÜN HARİTALAR


* Bu haritalar, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2016-2017 akademik yılında hazırlanmıştır. Lisanslı iMindMap programı ile yapılan düzenleme sonrası zihin haritaları oluşturulmuştur.

Yorumları göster (7)

  • Merhaba şirketler hukuku ve ticari işletme hukukundaki haritalar güncellenmiş durumda mı yoksa dersi aldığınız dönemdeki mevcut hali mi söz konusu acaba?

  • Merhaba, pdf olarak telefonuma indirdim ayrıca pc den açıyorum ancak o kadar çok büyütmeme rağmen hala okunabilecek duruma gelmiyor haritalar zaten çıktı alınabilecek gibi değil, bu durumu nasıl çözebilirim? faydalanamıyorum

  • 01-adi şirketler pdf'inde adi ortaklıktan çıkma ve çıkarılma kısmında ''ortaklar yapacakları sözleşmeyle ortağın çıkması ya da çıkarılmasına rağmen adi ortaklığın devam edeceğini kararlaştırmışlar.'' şeklinde yazılmış. Arkasından gelen kutucukta da ancak çıkarılma hakkında böyle değildir şeklinde devam edilmiş. İlk kutucuktaki çıkarılma kelimesinin çıkarılması gerekmiyor mu? Emeğinize sağlık, teşekkürler.

  • Ùstad birsey soracaģìm sirketler hukuku tamamlanmis sekilde ama anonim sirketler yok?

    • Anonim şirketler konusu çok detaylı ve karışık olduğundan onun için harita hazırlamak istemedim, zamanında kitaptan okuyup kanun üzerinden çalışmıştım.