HUKUK ZİHİN HARİTALARI – HUKUK DERS NOTLARI

Zihin haritası (mind map), bilgileri ve düşünceleri organize etmek için kullanılan bir tür diyagramdır. Bu teknikte merkeze konulan anahtar kelimenin etrafına hiyerarşik olarak başlıklar ve bilgiler yerleştirilir. Bu bilgiler arasında renkler, çizgiler, oklar, semboller ve şekiller kullanılarak anlam bağlantıları kurulur. Düz yazı şeklindeki notlara kıyasla, zihin haritaları ile çalışmak ve öğrenmek genellikle daha kolaydır.

Burada hukuk fakültesindeki eğitimim boyunca derslerde tuttuğum notlar ile kitaplardan çıkardığım özetleri birleştirerek oluşturduğum zihin haritaları bulunuyor. Fikir vermesi açısından aşağıdaki örnekleri inceleyebilir, beğenirseniz istediğiniz dersi seçerek konu başlıklarına göre haritaları indirebilirsiniz.

Çalışmaya başlamadan önce şu yazıları okumanızda fayda var:​
– Zihin Haritası Nedir, Yararları Nelerdir?
– Zihin Haritası Çalışma Rehberi


1. SINIF HUKUK ZİHİN HARİTALARI – HUKUK DERS NOTLARI


2. SINIF HUKUK ZİHİN HARİTALARI – HUKUK DERS NOTLARI


3. SINIF HUKUK ZİHİN HARİTALARI – HUKUK DERS NOTLARI


4. SINIF HUKUK ZİHİN HARİTALARI – HUKUK DERS NOTLARI

Güncellenen haritalardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz: TAKİP FORMU

Yorumları göster (42)

 • Merhaba örn borclar hukuku genel hükümler parantez icinde tamamlandi yazmiyor ya o not yarim mi yoksa tamamlanmis hali mi ? Hocanin önerdigi kitabi okuyup sonra sizin notlara baksam daha iyi pekistirir mi?
  Simdiden bilgiler icin tesekkür ederim
  Saygilarimla

  • Merhaba Merve.
   "Tamamlandı'' yazan derslerin bütün konuları tamamen bitti, diğer derslerin ise yüklenen kısımları tam ancak devamı konuları gelecek; bu anlamda kullandım.
   Bunun dışında, ne kadar iyi öğrendiğinizi ancak siz bilebilirsiniz açıkçası. Ben haritaları ana kaynak olarak kullandım ancak siz haritaları yardımcı kaynak olarak kullanıp kendi okulunuzdaki hocaların tavsiyelerine göre hareket ederseniz daha iyi olur.
   İyi çalışmalar ve başarılar.

 • İdare Hukuku ve İdari Yargı dersleri kapsamında AYİM bildiğiniz üzere yeni düzenlemelerle kaldırıldı. Buna istinaden bilgilerin güncellenmesinde fayda var.

 • Merhaba zihin haritalarini cikti olarak almak istedim ama yazilar hic okunmuyor buna bisi yapilir mi ayrica size email de gönderdim oraya bir zamaniniz oldugu an bakarsaniz memnun olurum haritalar da gayet anlasilir tesekkür ederim kendi adima

  • Merve merhaba, güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. Dosyaları A4 veya başka bir boyutta baskı almanızı tavsiye etmem, zira haritaları hazırlarken de çalışırken de tablet bilgisayar kullandığımdan baskı almaya yönelik bir düzenleme yapmadım. Peki neyle çalışacağım diye soracak olursanız da daha önce çalışma araçlarına yönelik olarak yayımladığım şu yazıyı inceleyebilirsiniz: https://burakseyman.com/zihin-haritasi-calisma-rehberi

   E-posta ile iletişimi site içeriği dışındaki konularda kullanıyoruz. Site içeriğine ilişkin birçok kişinin sorduğu benzer soruları özel mesajlarla teker teker cevaplamak yerine, yapılan yorumlara cevap vererek süreci kolaylaştırmak istiyoruz.

 • Rica ederim.
  Peki borclar genel ,ceza genel, idare ve borclar özel ne zaman tamamlanir vizelere girmeden hazirlanmis olur mu sizce?

  • İkinci dönem haritalarını bizzat kendim düzenleyeceğim ve yaklaşık 150 tane harita var, şubatın ortasında başlayıp her gün birkaç saatimi bu iş için ayıracağım. İnşallah sizin vizelerinizden önce sizin sorumlu olduğunuz konulara kadar haritalar hazır olur, bir güvence veremiyorum maalesef. Düzenlediğim haritaları eklediğimde haberdar olmak isterseniz şu formu doldurabilirsiniz: Takip Formu

 • Merhabalar, hazırladığınız haritaları çıktı olarak nasıl elimize alabiliriz acaba? Ticari amaçla değil kendim için soruyorum, şekil itibari ile çıktıya uygun değil acaba bir tavsiye verebilir misiniz? Teşekkürler

  • Hasan merhaba. Dosyaları A4 veya başka bir boyutta baskı almanızı tavsiye etmiyorum, zira haritaları hazırlarken de çalışırken de tablet bilgisayar kullandığımdan baskı almaya yönelik bir düzenleme yapmadım. Çalışma araçlarına yönelik olarak daha önce yayımladığım şu yazıyı inceleyebilirsiniz: https://burakseyman.com/zihin-haritasi-calisma-rehberi

 • Yazınızı görmemiştim kusura bakmayın, cevap verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Şuan sınav dönemindeyiz her türlü not işimize yarar olarak hareket ediyoruz, çok güzel ve işe yarar haritalar fakat elde döküm olmaması biraz hızımızı kesiyor o yüzden sormuştum. Sınavlarım bittiğinde mâkul bir döküm almak mümkün mü diye biraz uğraşırım, bir oluru varsa size iletirim. Görüşmek üzere.

 • Merhabalar Burak Bey bu hukuk notlarını indirme gibi bir şansımız var mi acaba rica etsem bir linkle bana yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhaba Kiraz hanım. Bağlantıların hepsi indirme linklerini de içeriyor zaten, bilgisayardan görüntülüyorsanız sağ üst kısımda indirme butonunu bulabilirsiniz.

 • Merhaba, bu kadar özverili ve yararlı bir çalışma yaptığınız için teşekkür ederim.
  Türkiye için, gençler için yol gösterici ve onların kendilerini geliştirebilecekleri notlar&haritalar olmuş.
  Çokça başarılar dilerim hayatınızda. Umarım isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir ömrünüz olur :)

  • Ömer merhaba, desteğin için teşekkürler. Elimden gelen ne varsa onu yapıyorum, umarım faydalı olur, hem ülkemiz için hem insanlık için.
   İyi dileklerin için de ayrıca teşekkür ederim, sana da hayatında başarı ve mutluluklar dilerim. :)

  • Bazı haritalar teknik aksaklıklardan ötürü kaldırıldı. Yeni kuracağımız sitede bütün haritalara erişebileceksiniz.